Infocentrum Rokytnice v Orlických horách
Infocentrum Rokytnice v Orlických horách

Instituce

mateřské školy, jesle

Mateřská škola Rokytnice v Orlických horách. Původní budova sloužila jako německá škola. V roce 2015 podstoupila MŠ kompletní rekonstrukci budovy včetně zahrady. Vznikla zde tzv. Kačenčina zahrádka, kde děti mohou pozorovat pěstování rostlin. Na školkové zahradě vyrostlo také velké pískoviště, kameniště, lanové prolézačky, bludiště, altánek, ohniště, schody s posezením pro zahradní slavnosti atd. Další užitečné informace o fungování školky naleznete na jejich www stránkách.

mateřská centra

Mateřské centrum RAMPUŠÁČEK se nachází v prvním patře Mateřské školy.

ostatní instituce

Činnost spočívá ve správě a údržbě budov s byty a nebytovými prostory ve vlastnictví Města Rokytnice v O.h., včetně jejich součástí a příslušenství. Dále zajišťuje údržbu přístupových chodníků k budovám, včetně vybírání nájemného a úhrad spojených s užíváním bytů a nebytových prostor.
Rokytnická voda zajišťuje provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu.

sdružení a spolky

1. FC Rokytnice v Orlických horách
Fotbalový club Rokytnice má několik družstev - muži, dorost, starší a mladší žáci, přípravka. Historie clubu sahá až do 50. let 20. století.
Fotbalový klub AFK Union původně tvořen mužským oddílem, který postupem času zanikl. Od roku 1995 zde vznikl také dívčí oddíl fungující dodnes. AFK Union není vlastníkem hřiště, a tak hraje na pronajatých hřištích.
Český rybářský svaz pořádá řadu závodů pro děti i dospělé na rybníku na Prostřední Rokytnici. Akce přístupné i veřejnosti.
Tennis club Rokytnice v O. h.
Tennis club Rokytnice nabízí pronájem kurtů všem zájemcům o hru a stále přijímá nové členy.
Lov a odchyt divokých zvířat a další související činnosti.

domy s pečovatelskou službou

Pečovatelská služba je určena seniorům se sníženou soběstačností v základních životních dovednostech, dále dospělým osobám se zdravotními potížemi. Uživatelům služba poskytuje např. zajištění obědů, pomoc při běžné osobní hygieně, praní a žehlení prádla, nákupy, obchůzky na poštu, vyzvednutí receptu u lékaře, lékárna, doprovod k lékaři, ke kadeřníkovi... Další informace o poskytovaných službách naleznete na www stránkách.

církve a farní úřady

Římskokatolická farnost Rokytnice v Orlických horách
Farnost Rokytnice spadá do Rychnovského vikariátu a pod Královéhradeckou diecézi. Více najdete na webových stránkách farnosti.

ostatní instituce

Farma nabízí originální výrobky z Orlických hor přímo od farmáře. Můžete nakoupit čerstvé mléko, zákys, máslo, různé druhy sýrů, jogurty ... Farma mimo jiné nabízí ustájení koní, drezůru. Více na jejich www stránkách.

sociální služby

Ústav sociální péče. V letech 2006 - 2007 proběhla celková rekonstrukce ústavu, který se proměnil v moderní areál. Zařízení poskytuje sociální služby dospělým osobám s mentálním postižením a s chronickým duševním onemocněním, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby a situaci nemohou řešit pomocí rodiny či prostřednictvím terénní nebo ambulantní služby.

hasiči

SDH Rokytnice v Orlických horách
Sbor dobrovolných hasičů Rokytnice v Orlických horách.
Počátky SDH Rokytnice v O. h. sahají do roku 1873, kdy byl spolek založen. Rokytnický spolek dobrovolných hasičů se tak řadí mezi nejstarší v regionu, ale i v ČR vůbec.

zdravotní střediska

Zdravotní středisko, ve kterém sídlí praktický lékař pro dospělé, stomatologie, gynekologie, rehabilitace a fyziotereapie a také lékárna.

základní školy

Základní škola
Základní škola (I. a II. stupeň). Škola je tvořena vlastní třípatrovou budovou, moderním sportovním areálem, víceúčelovou halou, školní jídelnou a ubytovnou. Oprava a modernizace staré školní budovy proběhala v letech 2002 - 2005.

bankomaty

Bankomat - Česká spořitelna
Bankomat České spořitelny se nachází v centru města.

lékárny

knihovny

Městská knihovna
Knihovna eviduje asi 8000 svazků knih a 12 titulů oblíbených periodik.

policie

Policie ČR
Policie České republiky - obvodní oddělení Rokytnice v Orlických horách

pošty

Česká pošta
Česká pošta v Rokytnici v Orlických horách.

informační centra

Městské informační a kulturní středisko
Informační a kulturní středisko zajišťuje služby pro občany i návštěvníky města, poskytuje turistické informace, info o dopravních spojích, možnostech ubytování, stravování atd. Středisko je zároveň pořadatel spousta kulturních akcí a redakcí městského zpravodaje.

obecní / městské úřady

Městský úřad Rokytnice v Orlických horách
Městský úřad - radnice města byla postavena v letech 1851 - 1854 stavitelem J. Pöterem v novorenesančním slohu. Původně zde stávala dřevěná radnice, která podlehla požářu v roce 1661, po ní byla postavena v roce 1666 nová radnice s věží a hodinami, ale v roce 1843 byla stržena a hodiny byly umístěny na kostel Všech Svatých.
Městský úřad - radnice města byla postavena v letech 1851 - 1854 stavitelem J. Pöterem v novorenesančním slohu. Původně zde stávala dřevěná radnice, která podlehla požářu v roce 1661, po ní byla postavena v roce 1666 nová radnice s věží a hodinami, ale v roce 1843 byla stržena a hodiny byly umístěny na kostel Všech Svatých.

Praktické informace

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

google-play-downloadapp-store-download

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:2
DNES:132
TÝDEN:1025
CELKEM:488559

Svátek a výročí

Svátek má Pavla

Zítra má svátek Zdeňka

Sponzoři